Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.lduvs.edu.ua/jspui/handle/123456789/649
Title: СПЕЦИФІКА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ ЕМОЦІЙ, ІНТЕЛЕКТУ ТА ПОСТТРАВМАТИЧНОГО СТРЕСУ В БІЙЦІВ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ ОПЕРАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ СИЛ
Authors: Богучарова, О.І.
Keywords: посттравматичний стрес, бойовий стрес, емоційна стійкість, негативна емоційність, нейротизм, інтелект, учасники бойових дій (комбатанти), особистісний адаптаційний потенціал.
Issue Date: 2020
Publisher: Український психологічний журнал
Citation: Богучарова О.І. Специфіка взаємозв’язку емоцій, інтелекту та посттравматичного стресу в бійців в екстремальних умовах операції об’єднаних сил. Український психологічний журнал. №1 (13). 2020. С. 30 – 43.
Abstract: У статті представлено результати аналізу взаємозв’язку посттравматичного стресу й індивідуально-психологічних характеристик у військових і поліцейських, які виконують службові та бойові завдання в зоні Операції об’єднаних сил на Сході України. На вибірці 172 бійців Національної гвардії і Національної поліції доведено, що у військовослужбовців рівень стійкості до бойового стресу вищий, ніж у поліцейських, у яких більше труднощів на війні, зв’язки з показниками стресу, в тому числі з симптомами DSM, високий рівень депресії. Але і у нацгвардійців також високі кореляції з нейротизацією, безнадією, загальною тривожністю. Більш того, їхній оптимізм вдвічі нижчий, ніж у поліцейських.
URI: http://dspace.lduvs.edu.ua/jspui/handle/123456789/649
Appears in Collections:Статті

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
upj_2020_13.pdf1.59 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.